Hakkımızda

Triko Mısırlı 15 Ekim 1951 tarihinde Süleyman Mısırlı tarafından kurulan köklü, modern ve çağdaş bir markadır. Türkiye'ye trikoyu tanıtması açısından önemli bir yere sahip olan ve öncü tavrıyla Türk moda tarihinde önemli bir değişim ve dönüşüm misyonu yüklenen marka 2007 yılından itibaren Türkmen Ailesi bünyesine dahil olmuştur.

Yıllar içinde kendi kulvarında özgün tasarım ve seçkin kalite anlayışıyla adını duyuran Triko Mısırlı'nın başarısında "kaliteden" asla taviz vermeyen kuruluş felsefesi yatmaktadır.

Müşteri odaklı yaklaşımı, "kalite" ve "butik üretim" anlayışıyla buluşturan marka kaliteyi hayat görüşü ve markanın bir numaralı misyonu olarak konumlandırırken, bu güçlü inanç nesillerle birlikte müşterileri tarafından da kabul görerek başarıyla devam etmektedir.

Koleksiyonlarında klasik çizgisini günümüz trendleri ve çağdaş moda anlayış ve uygulamalarıyla buluşturan Triko Mısırlı, müşterilerine daima yeni olanı sunmayı ve kendini sürekli yenileyerek yeni kalmayı amaç edinmiştir.

Bu felsefe çerçevesinde, yenilik, güncelliği yakalama ve değişimin getirmiş olduğu büyüme sonucu 1950'li yılların ortalarında, Sultanahmet Akbıyık Atölyesi yerini Şişli'deki fabrikaya bırakırken, nesillere mal olan marka değişmeyen kalite anlayışıyla markalaşma yoluna giderek günümüzdeki faaliyetlerini mağazalarıyla sürdürmektedir.